Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rodzinny park rekreacyjny

Brak opisu obrazka

Rodzinny park rekreacyjny

 

Wnioskodawca: Zbigniew Serwetnicki

Lokalizacja zadania: teren parku przy „Świątyni Dumania”, działka o nr 1000/9

Szacunkowy koszt: 99 900 zł

 

Opis i cele zadania:

Stworzenie rekreacyjnego parku rozrywki.

 

W tej części miasta, gdzie znajduje się duże osiedle domków jednorodzinnych oraz bloków, nie ma żadnego placu zabaw, na którym młodzi ludzie i rodziny z małymi dziećmi mieszkający w tym rejonie i nie tylko mogliby spędzać aktywnie wolny czas. Miejsce przy „Świątyni Dumania" idealnie nadaje się do tego typu inwestycji, dzięki usytuowaniu w parku, w cieniu wielkich drzew, w spokojnej okolicy.

 

Poprzez rewitalizację tej części parku miejskiego (ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Powstańców do Żeromskiego) zyskał on na atrakcyjności, dzięki czemu znacznie większa ilość mieszkańców Głubczyc zaczęła aktywnie spędzać czas w tej część miasta poprzez jazdę na rowerach, rolkach, biegi, nordicwalking, spacery.

 

Jednak część parku przy Świątyni Dumania jest niezagospodarowana a okoliczni mieszkańcy mają do centrum daleko. Poprzez budowę "Rodzinnego Parku Rekreacyjnego" rodziny z małymi dziećmi, nastolatki a nawet starsi ludzie zmierzający na pobliskie działki mieliby miejsce zarówno do odpoczynku w strefie piknikowej i spotkań integracyjnych, jak i do aktywności fizycznej, ponieważ dobór urządzeń jest uniwersalny i znajdzie swoich zwolenników wśród różnych grup wiekowych.

 

Zaproponowane urządzenia będą pierwszymi tego rodzaju w Głubczycach, zwłaszcza zjazd linowy tzw. tyrolka czy tor przeszkód sportowo-sprawnościowy, które są bardzo atrakcyjne dla młodzieży i mogłyby stać się okazją do dbania o sprawność fizyczną poprzez ruch na świeżym powietrzu i rezygnacji z siedzenia w domu przed ekranem telefonu czy komputera.

 

Rodzinny Park Rekreacji służył będzie zarówno dzieciom jak i starszym mieszkańcom naszego miasta. Dla najmłodszych dzieci powstaną huśtawki i bocianie gniazdo, dla starszych dzieci tor sportowo zręcznościowy i zjazd linowy. Osoby w każdym wieku będą mogły korzystać ze strefy piknikowej, na której znajdować się będą ławeczki oraz ławkostoły do odpoczynku i spotkań towarzyskich.

 

PDFProtokół ws zatwierdzenia listy projektów BO 2019.pdf
PDFWeryfikacja formalna wniosków do BO 2019.pdf
 


Wniosek: 

 

Wizualizacje:

Wersja XML