Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Camping

 

 

Camping (kategoria ***)znajduje się w odległości 12 km od Głubczyc - 2 km od przejścia granicznego RP z Republiką Czeską. O standardzie tego ośrodka świadczy fakt przyznania przez Polską Federację Campingu i Caravaningu tytułu "Mister Campingu 1995". W roku 1999 - camping uzyskał III miejsce, w 2000 r. - miejsce II, w 2005 roku - miejsce III, w roku 2006 - II miejsce.
Konkurs na najlepszy polski camping organizowany jest co roku od 40 lat przez Polską Federację Campingu i Caravaningu przy współudziale Departamentu Turystyki Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Uczestniczą w nim wszystkie campingi zrzeszone w PFCC. Campingi - laureaci konkursu umieszczane są na "Polskiej Mapie Campingów", w wydawnictwie "Campingi rekomendowane" publikowanym w językach: polskim, angielskim i francuskim oraz umieszczane w zagranicznych wydawnictwach campingowych i na stronie internetowej PFCC.
Obok 2 i 3 osobowych pokoi w murowanych domkach turystycznych (80 miejsc noclegowych), w tym i hotelu (22 miejsc noclegowych), znajduje się pole namiotowe przystosowane do pobytu około 200 osób i 18 stanowisk na przyczepy caravaningowe. Dla potrzeb gości udostępniona jest również świetlica, sala telewizyjna, bufet wraz z tarasem, kominek do grila, kręgi na ogniska, kiosk z prasą i podstawowymi artykułami przemysłowymi. Jest również kręgielnia, plac zabaw oraz boisko do siatkówki oraz koszykówki

Atrakcją ośrodka jest kąpielisko z wieżą skoków oraz ślizgawką o wysokości 11 m i długości 25 m.
Istnieje możliwość korzystania z z wyżywienia w bazie gastronomicznej ośrodka, jak również udziału w dancingach i dyskotekach organizowanych dla gości. Obiekt czynny jest sezonowo od 1 kwietnia do 31 października.
 
Wersja XML