Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spektakle ekologiczne dla dzieci

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

W ramach realizacji Projektu Nr RPOP.05.02.00-16-0019/17 pod nazwą „Kampania informacyjno-edukacyjna związana z gospodarką odpadami komunalnymi na terenie Gminy Głubczyce”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, w dniach 27 oraz 28 października 2021 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyły się spektakle ekologiczne pt. „Dusza Lasu” oraz „Czarownica Niska Emisja” w wykonaniu aktorów teatru Krakowskiego Biura Promocji Kultury (Justyna Baran, Janusz Baran, Tomasz Okarmus).

 

Dusza Lasu

 

Co to jest niska emisja i smog, jakie niosą ze sobą zagrożenia i jak im zapobiegać, a także jak ważna jest segregacja odpadów i dbałość o ekosystem – to najważniejsze zagadnienia poruszane w spektaklu teatralnym „Dusza lasu”. Spektakl ma formę wesołej, interaktywnej zabawy z dziecięcą publicznością. Jest tutaj dużo piosenek i wspaniałej muzyki, mnóstwo humoru, barwne kostiumy i scenografia.

 

Przedstawienie skierowane jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a zakres przekazywanych informacji i edukacji jest dostosowany do możliwości każdej z grup dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Czarownica Niska Emisja

 

Najważniejsze tematy poruszane w przedstawieniu to:

 

Bohaterowie staną oko w oko ze złą czarownicą Niską Emisją, która ma plan zniszczenia świata. Na ich barkach spocznie odpowiedzialność za pokonanie czarownicy oraz pokazanie widzom jak dbać o przyrodę. Róża, Mlecz i zaskroniec Antoni dzięki pomocy publiczności spiszą się na medal i co najważniejsze odmienią serce czarownicy.

 

Cele

 

Głównym celem spektakli ekologicznych było poszerzenie świadomości ekologicznej dzieci i rozwijanie właściwych postaw ekologicznych. Przedstawienia ukazywały zagrożenia dla środowiska naturalnego wynikające z niewłaściwej gospodarki odpadami, niskiej emisji oraz zanieczyszczeń wód.

 

Popularyzowano w nich właściwe zachowania takie jak, konieczność ograniczania wytwarzanych odpadów, potrzebę segregacji i recyklingu odpadów, zakazu spalania odpadów w piecach, ograniczenie ruchu pojazdów celem zmniejszania ilości wytwarzanego smogu.

 

Całość realizowana była ramach projektu Nr RPOP.05.02.00-16-0019/17 pod nazwą „Kampania informacyjno-edukacyjna związana z gospodarką odpadami komunalnymi na terenie Gminy Głubczyce”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

 

 

 

Wersja XML